Opiekun osoby starszej - 341202

opiekunOsobyStar1

Praca:

• domy i ośrodki pomocy społecznej,
  • wszystkie instytucje opiekuńcze.

Opiekunowie osób starszych mogą również wykonywać swój zawód prowadząc własną  działalność.

K1 - świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej - MS.07

opiekunOsobyStarszej

Opiekun osoby starszej udziela pomocy i świadczy usługi opiekuńcze osobom starszym,  które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia.

Zadaniem opiekuna jest aktywizowanie osób starszych z wykorzystaniem rehabilitacji lub terapii.

Opiekun pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach domowych. Zajmuje się pielęgnowaniem oraz dbaniem o zdrowie, higienę osobistą ludzi chorych i niesamodzielnych.

• Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
  • Języki obce - na różnych poziomach zaawansowania.