Opiekun w Domu Pomocy Społecznej - 341203

Praca:

domy i ośrodki pomocy społecznej, wszystkie instytucje opiekuńcze.

K1 - świadczenie usług opiekuńczo - wspierających osobie podopiecznej - MS.06

opiekunDomuOS Opiekun w domu pomocy społecznej stymuluje rozwój i aktywizuje osoby przebywające w domu pomocy społecznej oraz wykorzystuje w tym celu różnorodne metody i narzędzia rehabilitacji lub terapii, aktywnie włącza się i wzmacnia profesjonalne działania w zakresie realizacji indywidualnego planu pracy i pomocy osobie przebywającej w domu pomocy społecznej lub innej instytucji opiekuńczej.

Do obowiązków opiekuna w domu pomocy społecznej należy:

• pomoc i towarzyszenie w codziennych czynnościach z zakresu samoobsługi i higieny osobistej,
  • pielęgnacja oraz dbanie o zdrowie i higienę osobistą osób chorych i niesamodzielnych,
  • doradzanie w zakresie planowania wydatków lub sposobu spędzania czasu wolnego,
  • mobilizowanie podopiecznego do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie jego zainteresowań.

• Nauka trwa 2 lata (4 semestry).
  • Atrakcyjne praktyki zawodowe.
  • Języki obce - na różnych poziomach zaawansowania.