Opiekunka środowiskowa - 341204

Praca:

• domy i ośrodki pomocy społecznej,
  • wszystkie instytucje opiekuńcze.

Opiekunowie środowiskowi mogą również wykonywać swój zawód prowadząc własną  działalność gospodarczą.

K1 - świadczenie usług opiekuńczych - MS.05

opiekunkaSrodowiskowa

Opiekunka środowiskowa udziela pomocy i świadczy usługi opiekuńcze osobom przewlekle chorym, samotnym i niesamodzielnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny lub innych osób z najbliższego otoczenia.

Opiekunka środowiskowa pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach domowych takich jak robienie zakupów, sprzątanie, gotowanie, pranie.

Zajmuje się pielęgnowaniem oraz dbaniem o zdrowie, higienę osobistą ludzi chorych i niesamodzielnych.

Udziela pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia podopiecznego oraz mobilizuje podopiecznego do aktywnego spędzania czasu wolnego i rozwijania jego zainteresowań.

• Nauka trwa 1 rok (2 semestry).
  • Atrakcyjne praktyki zawodowe.
  • Języki obce - na różnych poziomach zaawansowania.